Відомий американський філософ Джордж Сантьяна сказав: «Подібно до того, як усе мистецтво тяжіє до музики, усі науки прямують до математики». Отже, математика – це не тільки самостійна наука про «математичні структури», це мова інших наук, мова єдина, універсальна, точна, проста і красива.
Навчити математики не можна нікого, навчитися – може кожен. Тому завдання кожного вчителя – докласти максимум зусиль, щоб дитина зрозуміла всю красу та привабливість цього предмета, відчула власні сили й закохалася в математику по-справжньому. Надзвичайну допомогу вчителю математики надає прекрасна інтелектуальна гра, математична олімпіада – чудовий конкурс «Кенгуру». Конкурсні задачі сприяють не схоластичному засвоєнню книжкових законів, а розвитку логічного мислення та кмітливості, підвищенню загального рівня ерудиції, здатності краще розуміти інші науки. Головна мета конкурсу – показати кожному учневі, що процес пошуку способу розв’язування математичної задачі може бути живим, захоплюючим і навіть веселим.
Хочу зазначити, що «Кенгуру» впевнено «стрибає» просторами Шевченківщини. Немає жодної школи в нашому районі, учні якої не знали б про конкурс і не брали в ньому участь.
«Кенгуру» кожного року відвідує і нашу школу. В цьому році в конкурсі взяв участь 31 учень з 2 по 11 клас. Вражає не тільки зростання кількості учасників, але й стабільність результатів. Маємо надію. Що і в цьому році результати нас не розчарують.
«Кенгуру» люблять діти. «Кенгуру» подобається мені, незважаючи на те, що організація конкурсу вимагає великих зусиль і багато часу.
|