Згідно з річним планом ліцею з метою розвитку і підтримки обдарованих дітей, стимулювання активної творчої праці у процесі навчання, підвищення інтересу до вивчення трудового навчання з 23 по 27 січня проходив тиждень трудового навчання і мистецтва. Було розроблено та затверджено план проведення тижня, який був виконаний в повному обсязі.
Усі заходи, які були проведені у рамках тижня, сприяють інтелектуальному та творчому розвитку дитини, формуванню моральної культури особистості, національної свідомості, виховують естетичний смак, патріотизм, любов до Батьківщини.
Протягом тижня відбулися заходи, які охопили всіх учнів школи, під час проведення яких,учні мали змогу продемонструвати свої вміння та здібності у різних конкурсах та вікторинах, кросвордах та ребусах. Були виготовлені обереги для наших воїнів (Джизані Є,, Русанов А.,Овчаренко О.,Калетинець Н., Ісакова А.)
Також учні продемонстрували свої вміння виготовляти штучні квіти(Корж Ю., Гордієнко О,, Деркач Д,)
Одним із заходів було знайомство з різними стилями одягу і еко-одягом. Активну участь взяли Омельченко К., Омельченко А., Процак С
Також під час проведення майстер- класу для початківців з бісероплетіння діти познайомились з різними техніками роботи з бісером
Діти долучились до акції «Годівничка для синички» (Потапов Я., Ісакова А.)
Проведені заходи посилили інтерес дітей до предмета, дозволили повірити у свої сили, спонукали діяти активніше. Все це дало можливість краще і глибше пізнати різноманітний світ професій, технік, хоббі, знайти для себе щось нове і несподіване.
Під час закриття тижня було відзначено найактивніших учасників та нагороджено переможців.
Мова – символ Батьківщини, матері та батька, дідів, далеких предків. Мова символізує також рідну хату та тепло домашнього вогнища.
Мова – неначе цемент, що закріплює цеглини спільного народного дому, формує фундамент єдиної нації. «Мова – це кров, що оббігає тіло нації. Виточи кров – умре нація» – говорив Ю. Дзерович.. Якби мова не мала значення, то путіну не було б що і кого захищати в Україні!
Мова має значення! Саме за такою темою 27 січня 2023 року відбулося засідання-круглий стіл вчителів Новомиколаївського ліцею у рамках роботи диференційованого об'єднання "педагоги-майстри", яке підготувала та провела вчителька української мови та літератури Тетяна ГОЖА. Учасники висловили свої думки про значення української мови в сучасному світі, бо українська мова в Україні – запорука миру й свободи! Сьогодні говорити українською мовою – це бути бійцем за націю, за Україну. Мова – це зброя!!!
Етнічний стиль сьогодні на піку популярності. Він відображає самобутність українського народу та його культуру. Учні 9 класу переглянули презентацію про “Український стиль в сучасному одязі, прикрасах, архітектурі, інтер‘єрах та ландшафті”.
Тепер шиють майже виключно на машинах, але зовсім відмовитися від шиття вручну неможливо. Тому з учнями 10 класу повторили “Ручні шви”. Так-як деякі з них можна використовувати при виготовленні вишитих виробів, а саме: “уперед голкою”, “назад голкою”, “тамбурний”, “стебловий”, “петельний”, “козлик”.
27 січня 2023 року у 10 класі була проведена година спілкування за темою “Пам’ятай про Крути...”. Учні згадали трагічні сторінки нашої історії та переглянули тематичну презентацію.
29 січня в Україні відзначається річниця бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність. 26 січня 2023 року для учнів 5-го класу проведену інформаційну тематичну хвилинку про подвиг героїв, адже бій під Крутами став боєм за майбутнє України. І сьогодні, через понад 100 років, наші захисники та захисниці знову боронять наше майбутнє, нашу незалежність.
Зараз воєнні виклики і ризики – частина нашого життя, і ми маємо бути готові захистити себе і учнівство. Під час години спілкування "Навички безпечної поведінки в час війни" учні та учениці 5-го класу ознайомилися із можливими ризиками, які можуть їх спіткати, вивчили правила поведінки, як діяти у тих чи інших ситуаціях, а також виконали практичні вправи ("Давай допоможемо", "Крокодил безпеки"), які допоможуть актуалізувати нові знання та навички.
29 січня українці вшановують події кінця січня 1918 року, коли юні захисники Української Народної Республіки власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху — бій під Крутами. 25 січня 2023 року учні 7 класу переглянули Веб-презентацію «Крути», під час якоїдізналися про історію бою під Крутами, про встановлених учасників цієї битви, похорон 28 страчених студентів на Аскольдовій могилі, вшанування пам’яті загиблих у незалежній Україні. Подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі.
Згідно з річним планом роботи ліцею 23 січня 2023 року розпочався Тиждень технологій та мистецтва. Учні були ознайомлені з планом проведення тижня.
У 10 класі дівчата і хлопці переглянули презентацію про “Зачіски за 5 хвилин” та продемонстрували власні уміння і навички створення оригінальних зачісок.
Учні 11 класу переглянули презентацію “Бісероплетіння - як вид декоративно-ужиткового мистецтва”. Вони дізнались, що Батьківщина бісеру — Стародавній Єгипет, і що на території нашої держави бісер був відомий ще за часів Київської Русі.
23 січня 2023 року атестаційна комісія І рівня Комунального закладу "Новомиколаївський ліцей" Шевченківської селищної ради в рамках вивчення діяльності педагогічних працівників за запрошенням відвідала урок української мови у 4-му класі вчителя другої категорії Світлани Онищенко.
В ході обговорення проведеного навчального заняття у синхронному режимі всі члени комісії відмітили активну залученість здобувачів освіти до роботи, різноманітність форм роботи, які сприяли розвитку ключових та предметних компетентностей, відзначення вчителькою досягнень учнів, підтримку їх бажання навчатися, наскрізний виховний процес, зокрема, розвиток патріотизму, прищеплення любові до рідної мови, до культури мовлення, загальнолюдських цінностей, а також використання наочності в електронній формі.
Щорічно 22 січня в Україні відзначають День Соборності й згадують одразу про дві важливі події в нашій історії:
- підписання IV Універсалу Центральної Ради, яким проголосили незалежність УНР у 1918 році;
- проголошення Акта Злуки Української народної республіки та Західноукраїнської народної республіки в 1919 році (об’єднання українських земель в одну державу).
Тоді українці вкотре довели, що спроможні об’єднатися попри всі складнощі та розділеність між двома імперіями. І саме на ідеї єдності вчителі ліцею звертали увагу учнів сьогодні, проводячи тематичні заходи:
2 клас - виставка малюнків "Моя Україна", вікторина "Символи України", гра "так чи ні", гра "Ми - українці";
3 клас - година спілкування "Одна, єдина, моя Україна", виставка малюнків "Державні та народні символи України";
4 клас - презентація "І дорослий знає, й дитина - Україна в нас - єдина!";
5 клас - інтерактивна презентація "Україна є, була і буде";
6 клас - година спілкування "День Соборності України";
7 клас - усний журнал "Державна символіка України - гордість поколінь";
8 клас - година спілкування "Україна - моя Батьківщина", презентація "День Соборності України", вікторина "Любіть Україну";
9 клас - година спілкування "Українська мрія - єдність, свобода і незалежність";
10 клас - година спілкування "Україна єдина від 1919 року";
11 клас - онлайн-конференція "Державотворчі традиції України".
Учнівський та вчительський колективи також доєдналися до загальношкільної акції "Нас єднає Україна" та разом створили інтерактивну мапу України, позначивши на ній всі місця рідної Батьківщини, які вони відвідали, з якими пов'язане їхнє життя. Не зважаючи на те, де і хто народився, де побував, ми всі в одній країні, ми всі єдині!!!
Україна єдина! Ми одна родина!
Українці єдині! Слава Україні!