Цьогоріч Міністерство освіти і науки України планує поширити сертифікацію на інші категорії педагогічних працівників, розпочавши пілотування процедур для вчителів базової середньої освіти – мовно-літературної і математичної освітніх галузей. Так, відповідно до наказу МОН у 2023 році участь у сертифікації зможуть взяти не лише вчителі початкової школи (не більше 1500), а й по 500 вчителів з математики і української мови та літератури, які забезпечують реалізацію нового Державного стандарту на першому циклі базової загальної середньої освіти.
Реєстрація вчителів початкової школи для проходження сертифікації триватиме з 30 січня по 13 лютого 2023 року й проходитиме у два етапи:
основний (30 січня–05 лютого) – у межах граничної кількості для кожного регіону;
додатковий (06–13 лютого) – у межах загальної граничної кількості.
Реєстрація вчителів математики та української мови і літератури триватиме упродовж 01–11 серпня:
основний етап (01–07 серпня) – у межах граничної кількості для кожного регіону;
додатковий етап (07–11 серпня) – у межах загальної граничної кількості.
Реєстрацію для проходження сертифікації буде припинено достроково якщо:
1500 вчителів початкових класів сформують бланки реєстраційних карток-заяв;
500 вчителів математики сформують картки-заяви;
500 вчителів з української мови і літератури сформують картки-заяви.
Згідно з річним планом роботи ліцею, 16 січня 2023 року розпочався Тиждень математики та інформатики. Учні були ознайомлені з планом проведення тижня, отримали інструкції щодо участі у XVI Всеукраїнській інтернет-олімпіаді «На Урок» (Зима 2023) (і вже багато учнів сьогодні взяли в ній участь). Здоровко Л.О. провела захід з інформатики "Хто зверху?". Участь у заході взяли учні 7,8 та 10 класів. Під час змагань, що складалися з чотирьох конкурсів та гри, учні на високому рівні показали свої знання в області інформаційних технологій. За результатами змагань перемогу отримав учень 10 класу Гріда Максим, ІІ місце чесно розділили учениця 10 класу Губаль Тетяна та учениця 7 класу Омельченко Катерина, ІІІ місце зайняла учениця 7 класу Омельченко Анна. Та всі учасники заходу розуміють, що це була лише гра, і переможцями стали всі учні, бо навіть під час змагань вони намагалися допомагати один одному, а це доводить, що наші діти - це приклад для наслідування, а українці - завжди підтримають один одного. «Разом - до Перемоги!» - девіз сьогоднішнього часу!
За давньою українською традицією напередодні Старого Нового року заведено щедрувати, а у саме свято - засівати. У це особливе свято люди виконують не менш особливі пісні - щедрівки і засівальні пісні, у яких бажають багатства й радості у домі господарів. Цього року поряд з традиційними звучали і патріотичні щедрівки і засівальні пісні.
Дівчатка 4 класу заспівали щедрівочку:
Добрий вечір вашій хаті! Ми прийшли пощедрувати! Щастя зичимо родині, Миру неньці Україні, Всім достатку і везіння У сім’ї порозуміння!
А хлопчики підхопили:
Сію сію посіваю, Щастя, долі вам бажаю. Я посію на тепло, І щоб світло в вас було. Я посію вам пшениці, Щоб ви мали паляниці. Ще посію гарне жито, Щоб скоріше в мирі жити. Просо ще посію, На віру й надію. Та ще рису та пшона, Щоб закінчилась війна. Вже пуста моя торбина, Хай все буде Україна!
З 26 грудня 2022 року учні ліцею брали участь у Всеукраїнському Інтернет-конкурсі Освітнього проекту "На Урок" "Як це працює: телебачення". Здобувачі освіти дізналися, як влаштований світ телеіндустрії. Школярі змогли не лише перевірити свої знання із цієї теми, а й дізнатися багато цікавого про телепрофесії, історію становлення телебачення та про секрети телевиробництва, а також розвинути свою медіаграмотність. Всі учасники та учасниці отримали сертифікати та дипломи.
Школа "Ранок" запрошує учнів 5-10х класів на Всеукраїнську мультипредметну олімпіаду. Кожен охочий може перевірити свої знання та позмагатися за диплом переможця та корисні призи. Посилання на олімпіаду для 5-6 класів https://docs.google.com/.../1q3Iwst0Z0xEBZV6JqvbdWOM.../editПосилання на олімпіаду для 7-8 класів https://docs.google.com/.../1-CfG.../editПосилання на олімпіаду для 9-10 класів https://docs.google.com/.../1PQPHULl49Tg8CAoA0is84UY.../editВносити відповіді ви можете до 30.01.2023, після чого форма закривається. Підведення підсумків та оголошення результатів олімпіади 03.02.2023. Перед початком заповнення гугл-форми, переконайтеся, що маєте 40-60 хвилин вільного часу. За можливості не переривайте проходження олімпіади!
1. Станція метро «Арсенальна» у Києві — найглибша у світі, і вона йде під землю на 105 метрів. Станцію побудували однією з перших, в 1960 році, у безпосередній близькості від будівлі парламенту. За деякими даними, у тунелях біля «Арсенальної» є таємні сховища для політичної верхівки.
2. Одна з найвідоміших у світі різдвяних пісень — це «Щедрик», народна пісня, записана українським композитором Миколою Леонтовичем. Світ знає її як Carol of the Bells або Ring Christmas Bells. На Youtube різні виконання «Щедрика» набирають мільйони переглядів.
3. Найкоротша головна вулиця, але водночас одна з найширших і мальовничих — вулиця Хрещатик у столиці України Києві. Її довжина усього 1225 метрів.
4. В Україні, у містечку Рахів, в оточенні мальовничих Карпат, знаходиться географічний центр Європи.
5. Українська мова зайняла друге місце в світі за мелодійністю після італійської. Також її визнали третьою найкрасивішою мовою у світі за такими критеріями, як фонетика, лексика, фразеологія і побудова речень після французької та перської мов на мовному конкурсі, що пройшов у Парижі в 1934 році.
Які ще цікаві факти ви знаєте про нашу Батьківщину?
12 січня 2023 року у рамках співпраці з освітнім проектом "На Урок" заступник директора з НВР Ігор Андрієнков провів вебінар "Якісне календарно-тематичне та поурочне планування навчальних занять - запорука успіху".
Під час вебінару обговорили, з яких компонентів має складатися планування та як якісно спланувати свою діяльність, щоб досягти успіху, які переваги планування для вчительства та учнівства.
Ігор Леонідович довів, що ефективність освітнього процесу залежить від якісного календарно-тематичного та поурочного планування.
На уроці «Дизайн і технології», учні 3 класу Новомиколаївського ліцею виготовляли паперові літаки. Діти вирішили назвати їх «Мрія» на честь найбільшого літака України та світу. Майбутнє за нами!
Учні, їхні батьки та вчителі не залишились байдужими і долучились до акції під назвою «Зігрій солдата». Для наших воїнів виготовили понад 300 окопних свічок, які вже поїхали на передову. Також було зібрано та передано дитячі малюнки, обереги, теплі речі, солодощі та багато інших смаколиків для наших захисників. Віримо, що ці маленькі подарунки зігріють воїнів душевним теплом, оберігатимуть від ворожих куль та допоможуть здобути мир і перемогу для нашої України.